Wyniki analiz naukowych szamb z betonu

Wyniki badań zleconych Prywatnej Wyższej Szkole w Warszawie wskazują, że firmy produkują najtrwalsze oraz najlepiej zabezpieczone szamba betonowe w Polsce.

Badaniom poddano 24 gospodarstwa domowe. Podzielono ich na 3 grupy: tych którzy zakupili kloaka betonowe tradycyjne, dobre szambo (http://szamba-betonowe-cala-polska.pl/pozwolenie-na-budowe-szamba-lub-oczyszczalni) z betonu na przydomową oczyszczalnie ścieków i szamba na deszczówkę.

Przebadano wszystkie 24 z zakwalifikowanych gospodarstw domowych. W żadnym z nich nie zaobserwowano nieszczelności zbiornika betonowego. Modus prowadzono metodą organoleptyczną – sprawdzono 20 spośród 24 zbiorników. Pozostałe 4 zostały ocenione na bazie oświadczeń ich właścicieli.

Wyniki badań zostały zaprezentowane w Katowicach na Polskim Zjeździe Przemysłu Betonowego (IV odsłona).

Wypadkowa badań szczelności szamb.

Eksperci budowlani stwierdzili także dosadnie wzorową jakość szamba w środku, bez streszczenie i pęknięć. Nie stwierdzono także przecieków między zbiornikiem a rurą doprowadzającą nieczystości płynne z pozornie – z gospodarstwa domowego.

Oczywiście szamba z betonu sprzedawane poprzez dowolną firmę nie dają całkowitej gwarancji szczelności po wielu latach a ryzyko ich uszkodzenia leży także po stronie nabywcy szamba betonowego. Powyższe postępowanie nie dają gwarancji szczelności zbiornika w przyszłości.

Badacze sugerują z trudem prawidłowy zestaw zgodnie z regułami sztuki budowlanej, oraz regularnie klarowanie zbiornika.

Warto furt obwarować dobrany poziom serwisu na rzecz naszej instalacji kanalizacyjnej – zarówno w domu, jak i rury odprowadzające w ogrodzie.

“Wykonując wsio słusznie, można spodziewać się braku problemów ze zbiornikiem na nieczystości przez wokół 20-30 lat. Racja jest to możliwe pod warunkiem prawidłowej budowy zbiornika”. Oczywiście zależy to też od gruntu na jakim pojemnik jest posadowiony a ogólnego stanu instalacji hydraulicznej w naszym domu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *